Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1990-1999)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökm |
Wakuran (diskussion | bidrag) |
||
Rad 126: | Rad 126: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Mega-Pyton]]'' || [[Pandora Press|Pandora]], [[Atlantic Förlags|Atlantic]], [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 1992-? | |rowspan=2| || ''[[Mega-Pyton]]'' || [[Pandora Press|Pandora]], [[Atlantic Förlags|Atlantic]], [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 1992-? | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| [[Bild:smurferna.png|75px]] || ''[[Smurferna]]'' || [[Atlantic Förlags|Atlantic]] || 1992–1993 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 15 februari 2007 kl. 14.31
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista