Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1990-1999)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökOlaHe (diskussion | bidrag) m (Svenska Stupido) |
Wakuran (diskussion | bidrag) (+Spider-Man) |
||
Rad 249: | Rad 249: | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| Superhjälteparodi av [[Joakim Lindengren]]. | |colspan="4"| Superhjälteparodi av [[Joakim Lindengren]]. | ||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Spider-Man]]'' || [[Egmont]], [[Schibsted Förlagen]] || 1999–pågående | |||
|- | |||
|colspan="4"| Efterföljare till ''[[Spindelmannen]]'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 21 januari 2008 kl. 20.14
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista