Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1990-1999)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) |
Wakuran (diskussion | bidrag) |
||
Rad 200: | Rad 200: | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |||
|rowspan=2| [[Bild:Mad1997.jpg|75px]] || ''[[Svenska Mad]] (ver.2)'' || [[Atlantic Förlags|Atlantic]], [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 1997-2002 | |||
|- | |||
|colspan="4"|Förlagan var amerikanska ''[[MAD]]'', varifrån en stor del av materialet hämtades. | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 10 december 2006 kl. 17.25
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista