Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1970-1979)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) (+Min Hund) |
E.G. (diskussion | bidrag) (''John Blund'') |
||
Rad 134: | Rad 134: | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[John Blund]]'' || [[Williams förlags AB|Williams]] || 1972-1973 | |||
|- | |||
|colspan=4 | |||
|- | |- | ||
|rowspan=2|[[Bild:Arnolds_Midnattsrysare.jpg|75px]] || ''[[Boris Karloffs Midnattsrysare]]'' || [[Semic]] || 1972-? | |rowspan=2|[[Bild:Arnolds_Midnattsrysare.jpg|75px]] || ''[[Boris Karloffs Midnattsrysare]]'' || [[Semic]] || 1972-? |
Versionen från 29 september 2013 kl. 17.48
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937–1949 1950–1959 1960–1969 1970–1979 1980–1989 1990–1999 2000–2009 2010–2019 Full lista