Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1970-1979)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) m (Länkfix) |
Wakuran (diskussion | bidrag) (+Ung och Kär) |
||
Rad 157: | Rad 157: | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Ung och Kär]]'' || ? || 1972-1980 | |||
|- | |||
|colspan="4"| Innehöll [[Romantikserier]]. | |||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Varulven]]'' || [[Svenska Serier]] || 1972-? | |rowspan=2| || ''[[Varulven]]'' || [[Svenska Serier]] || 1972-? |
Versionen från 21 februari 2008 kl. 01.30
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista