Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1980-1989)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) |
Wakuran (diskussion | bidrag) |
||
Rad 246: | Rad 246: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[V-Serien]]'' || [[Semic]] || 1986 | |rowspan=2| || ''[[V-Serien]]'' || [[Semic]] || 1986 | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 266: | Rad 262: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Serie-Paraden]]'' || [[Semic]], [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 1987-? | |rowspan=2| || ''[[Serie-Paraden]]'' || [[Semic]], [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 1987-? | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| [[Bild:Svenska Serier2.jpg|75px]]|| || ''[[Svenska Serier]] (ver 2.)''|| [[Semic]] || 1987-1997 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 13 december 2006 kl. 22.29
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista